+90 312 220 20 27
info@iyfo.org.tr
 
English العربية
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU
Heyetimizin Pakistan Ziyareti
IYFO Yönetim Kurulu Üyemiz Pakistan'da temaslarda bulundu.

IYFO (Uluslararası Gençlik Forumu Derneği) Yönetim Kurulu Üyemiz Abdullah Üsame BUDAK, Kurumsal İlişkiler Komisyonu adına Pakistan'da temaslarda bulundu.

Üç gün süren ziyarette İslamabad ve Lahor şehirlerindeki önemli kurum,stk ve üniversite ziyaretleri gerçekleştiren heyetimiz ziyaretlerine IPS (Politika Araştırmaları Enstitüsü) ile görüşerek başladı. Başta öğrenci değişim programlarına yönelik fikir alışverişinde bulunan heyet, sonrasında ise liderlik eğitimi ve İngilizce dil eğitimi konusunda da çalışmalar yürüttü.

Pakistan'ın en önemli üniversiteleri arasında gösterilen Riphah Uluslararası Üniversitesi'ni de ziyaret eden heyet, Rektör Yardımcısı Anis AHMAD ile işbirliği olanakları üzerine görüştü.

Daha sonrasında Lahor şehrine geçen heyetimiz Pakistan Cemaati İslami Partisi Dış İlişkiler Başkanı Abdül Gaffar Aziz beyi ziyaret etti. Abdül Gaffar Aziz ile Cemaati İslami Pakistan’ın siyasi ve sosyal durumu, yapılabilecek işbirliği olanakları üzerine görüşüldü. Kendileri kurumumuz ile işbirliğinden memnuniyet duyacaklarını belirttiler.

Ardından Pakistan İslami Cemiyeti Talebe Başkanı Sohaib Ud Din Kakakhel ziyaret edildi. Sohaib Ud Din Kakakhel bey ile görüşmelerinde  somut adımlar atıldı ve ortak projeler konusunda mutabakata varıldı. Öğrenci hareketliliği başlatma kararı alındı. Aynı zamanda Pakistan ve Türkiye gençliğinin durumu, avantajlarımız, potansiyelimiz ve tehditler üzerine konuşuldu. Pakistan İslami Cemiyeti Talebe Başkanı Sohaib Ud Din Kakakhel ile İmam Mevdudi Akademisi ziyaret edildi. Ebu'l A'lâ el-Mevdudî’nin kabrini de ziyaret eden heyetimiz son olarak  Jemaati İslami Partisi adına Dış İlişkiler Başkanı Abdül Gaffar Aziz, Gençlik Kolları Yönetimi ve İslami Cemiyeti Talebe Başkanı Sohaib Ud Din Kakakhel tarafından takdim edilen hediyeleri kabul ettiler.
Facebook Twitter Google + Yazdır 14/03/2016 3084 Okuma
Son Eklenen Haberler
11. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı(MGKİT) İstanbul’da gerçekleştirilecek.
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Filipinler ve Moro Meselesi
Heyetimizin Fas Ziyareti
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medyada bizi takip edin
E-BÜLTEN
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olunuz
LİNKLER
Foto Galeri
Hakkımızda
Video Galeri
Bize Ulaşın
: Ziyabey Cad. 1416. Sokak No:22/1 Balgat - Çankaya / ANKARA
: +90 312 220 20 27
: +90 312 220 20 25
: info@iyfo.org.tr
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU Resmi web sayfasıdır. iyfo.org.tr © 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Ajans