+90 312 220 20 27
info@iyfo.org.tr
 
English العربية
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
IYFO Siyaset ve Düşünce Akademisi III.Dönem 1. ve 2. Hafta dersleri gerçekleştirildi.

“Çağdaş İslam Düşüncesi ve Düşünürleri” seminerleri kapsamında 20.yy. sonrası İslam dünyasındaki gelişmelere daha yakından bakıp bugünü de daha iyi anlamak için çalışmalar yapılmakta; Asya’dan, Amerika’ya, Avrupa’dan, Ortadoğu’ya eserleriyle, davranışlarıyla, insanlara öncülük etmiş düşünürler ve onların etkisiyle oluşan hareketler alanın uzmanları tarafından incelenmektedir. Seminer derslerine hazırlık amacı ile katılımcılarından bazı okumaları yaparak hazır gelmeleri istenmekte, böylelikle seminerlerin monologdan çok karşılıklı müzakere ve sorular ile zenginleştirilmesi planlanmaktadır. Seminerler 2016 Bahar döneminde 8 oturum olarak gerçekleştirilecektir ve programlar cumartesi günleri sabah 10:00 Ankara’da Genel Merkezimizde icra edilmektedir.

Siyaset ve Düşünce Akademisi III.Dönem çalışmaları 5 Mart 2016 Cumartesi günü Akademi Koordinatörümüz Bilal Değirmenci Bey tarafından Çağdaş İslam Düşüncesi'ne Giriş dersi ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcılarla tanışma ve ardından akademi ile ilgili bilgilendirmelerin ardından ilk dersimiz sona ermiştir.

2.Hafta konumuz Cemaati İslami ve Seyyid Ebu’l A’lâ Mevdûdi idi. Dersimiz 12 Mart 2016 tarihinde ESAM Koordinatörü Yılmaz Balçın, Bangladeş Cemmati İslami üyesi Burhan Uddin ve Yönetim Kurulu üyemiz Muhammed Mustafa Bacak tarafından anlatılan sunumlar ile gerçekleştirildi. Yılmaz Balçın Bey'in açılış konuşmasının ardından Burhan Bey Cemaati İslami ve Seyyid Ebu'l A'la Mevdudi hakkındaki sunumlarını gerçekleştirdi. Ardından Muhammed Mustafa Bacak Bey'in Pakistan Cemaati İslami sunumları ve öğrencilerimizden Muhammed Hussain Bey'in Sri Lanka Cemaati İslami sunumları üzerine değerlendirilmelerde bulunuldu. Son olarak katılımcılarımızdan gelen soruları cevaplayan konuşmacılarımız dilek ve temennilerin ardından bir sonraki hafta buluşmak dileğiyle dağıldı.

Siyaset ve Düşünce Akademisi 3.Hafta programı 19 Mart 2016 Cumartesi saat 10:00'da Müslüman Kardeşler Hareketi; Mısır ve Orta Doğu konusuyla IYFO Genel Merkez Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Facebook Twitter Google + Yazdır 17/03/2016 3803 Okuma
Son Eklenen Haberler
11. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı(MGKİT) İstanbul’da gerçekleştirilecek.
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Filipinler ve Moro Meselesi
Heyetimizin Fas Ziyareti
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medyada bizi takip edin
E-BÜLTEN
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olunuz
LİNKLER
Foto Galeri
Hakkımızda
Video Galeri
Bize Ulaşın
: Ziyabey Cad. 1416. Sokak No:22/1 Balgat - Çankaya / ANKARA
: +90 312 220 20 27
: +90 312 220 20 25
: info@iyfo.org.tr
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU Resmi web sayfasıdır. iyfo.org.tr © 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Ajans