+90 312 220 20 27
info@iyfo.org.tr
 
English العربية
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU
Heyetimizin Fas Ziyareti
IYFO Heyeti tarafından Fas İslami Hareketi'nin öğrenci kuruluşu Yenilikçi Öğrenci Teşkilatı (Monazzame Tacdid Tullabi) tarafından 18.’si düzenlenen “Ulusal Düşünce Forumu”na katılım sağlandı.
Fas Ulusal Düşünce Forumu, ülke genelinde teşkilatın üye veya yakın çevredeki gençlerin eğitimi amacıyla her yıl öğrenciler arasından seçilen katılımcılarla şehir ve üniversitelerde düzenli olarak yapılmaktadır. Forum, yaklaşık olarak 400 teşkilat üyesi ve teşkilata yakın gençlerin şehir dışından katılımı ile forumun düzenlendiği üniversitenin öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen aktif bir programdır. Yönetim Kurulu üyelerimizden Abdullah Üsame Budak ve Bilal Değirmenci beylerin katılımı ile gerçekleşen ziyaretimiz bir hafta sürmüş olup, forumda gençliği ilgilendiren konu başlıklarıyla ilgili sunumlar yapılmıştır. Katılan gençler tartışılan konulara büyük ilgi göstermekte ve sunumlara ciddiyetle soru ve eklemelerle katkıda bulunmaktadırlar. Heyetimizce, Filistin için düzenlenen özel oturum ve yabancı misafirlere ayrılan tecrübe paylaşımı oturumunda söz alınarak faaliyetlerimizden bahsedilmiştir. Heyetimizle birlikte; Cezayir, Tunus, Moritanya, Senegal, Çad ve İngiltere(Filistinli) ‘den foruma misafir olarak katılanlarlar olmuştur.. Organizasyon kapsamında yabancı misafirlerlere ev sahibi teşkilat tarafından geziler düzenlenmiştir. Bu gezilerde diğer ülkelerden katılan misafirler ve yerel teşkilat ile muhabbet geliştirilmiştir. Bu sayede forum bölgesel bir buluşma toplantısı niteliği kazanmıştır.
 
Yenilikçi Öğrenci Teşkilatı Başkanı Reşid Adduni ile özel görüşmede bulunulmuş ve işbirliği ile çalışma isteği konuşulmuştur. Bunun yanında ilgili teşkilatın ulusal ve uluslararası diğer faaliyet ve toplantıları hakkında da bilgi alınmış ve sağlanabilecek katkılar konusunda görüş alışverişi sağlanmıştır.
 
Bölge ülkeleri kısa ve uzun süreli dil eğitimleri yanında; lisans ve lisansüstü eğitim açısından da inceleme ve değerlendirmeye değer görülmüştür. Özellikle Arapça eğitimi konusunda ülkemizdeki ihtiyaç ve talepler düşünüldüğünde Fas ve Tunus başta olmak üzere bölge ülkelerinin potansiyeli değerlendirilecektir. 
 
 
 
Facebook Twitter Google + Yazdır 28/03/2016 3840 Okuma
Son Eklenen Haberler
11. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı(MGKİT) İstanbul’da gerçekleştirilecek.
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Filipinler ve Moro Meselesi
Heyetimizin Fas Ziyareti
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medyada bizi takip edin
E-BÜLTEN
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olunuz
LİNKLER
Foto Galeri
Hakkımızda
Video Galeri
Bize Ulaşın
: Ziyabey Cad. 1416. Sokak No:22/1 Balgat - Çankaya / ANKARA
: +90 312 220 20 27
: +90 312 220 20 25
: info@iyfo.org.tr
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU Resmi web sayfasıdır. iyfo.org.tr © 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Ajans