+90 312 220 20 27
info@iyfo.org.tr
 
English العربية
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) tarafından organize edilen 2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu başladı.

Mülakatlar sonucu uygun görülen adayların kurs, konaklama ve iaşe giderleri IYFO tarafından karşılanan program kapsamında seviye tespit sınavları ile belirlenen gruplara gramer, konuşma ve metin derslerini içeren program uygulanıyor.

Program kapsamında öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve temel İslami İlimler dersleri verilmektedir. Temmuz ayında başlayan program sertifika sınavları sonrasında Eylül ayında öğrencilerin Türkiye’ye dönmesi ile tamamlanmış olacak.

Bir buçuk aylık hızlandırılmış Arapça eğitiminin yanında Sudan’ın sosyal yapısı ve kültürünü daha yakından tanımak amacı ile farklı bölgelerini gezme şansı da bulan gençler; Meşhur Sudan Piramitleri, Nil Nehri, Sudan Yönetim Sarayı Müzesi ve Başkent Hartum gibi önemli durakları ziyaret ederek Sudan’ın kültürel ve sosyal zenginliklerini tanıma şansı buluyorlar. Program kapsamında ve bu ziyaretlerde IYFO öğrencileri Sudanlı akranları ile unutulmayacak arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

Sudan Devlet Zekât Kurumu, Umdurman İslami Üniversitesi ve Sudan Ulusal Eğitim Merkezi gibi önemli resmi kurumlarda ağırlanan gençlerimiz, Sudan’da hizmet veren TİKA Hartum Eğitim Merkezi’ni de ziyaret edeceklerdir.

Düzenlenecek veda programı kapsamında IYFO öğrencilerini en güzel şekilde ağırlayan ve verimli bir eğitim programını uygulayan ortak değerlerimiz çerçevesinde buluştuğumuz partner kuruluşumuz Sudan Milli Gençlik Eğitim Merkezi yetkililerine teşekkürü bir borç biliyoruz.

IYFO’nun Sudan’da uyguladığı eğitim programını önümüzdeki dönemlerde de devam ettirmesi planlanıyor.

Facebook Twitter Google + Yazdır 21/08/2016 5007 Okuma
Son Eklenen Haberler
11. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı(MGKİT) İstanbul’da gerçekleştirilecek.
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Filipinler ve Moro Meselesi
Heyetimizin Fas Ziyareti
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medyada bizi takip edin
E-BÜLTEN
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olunuz
LİNKLER
Foto Galeri
Hakkımızda
Video Galeri
Bize Ulaşın
: Ziyabey Cad. 1416. Sokak No:22/1 Balgat - Çankaya / ANKARA
: +90 312 220 20 27
: +90 312 220 20 25
: info@iyfo.org.tr
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU Resmi web sayfasıdır. iyfo.org.tr © 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Ajans