+90 312 220 20 27
info@iyfo.org.tr
 
English العربية
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU
Misafir Öğrenciler

IYFO; yurtdışından eğitimlerini devam ettirmek üzere ülkemize gelen öğrencilere eğitim ve rehberlik hizmeti vermekte, maddi manevi destek sağlamakta, karşılaştıkları sıkıntılara zamanında çözüm bulmakta, öğrencilerin yabancılık hissetmeden güvenle eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Ülkemizden son derece memnun ayrılan bu öğrenciler ülkelerine birer medeniyet elçisi olarak dönmekte, görev aldıkları alanlarda da bu kardeşliği yansıtan faaliyetler göstermektedir.

Bu doğrultuda misafir öğrencilerimizin IYFO çatısı altında kardeşlik bilincine sahip, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunun ve ihtiyaçlarının farkında olan, İslam kültür ve tarihine vâkıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer gönüllü elçiler olarak ülkelerine dönmeleri hedeflenmektedir.

2005 yılından bu yana Balgat’taki merkezinde çalışmalarını yürüten IYFO; bugüne kadar Fas’tan Endonezya’ya, Güney Afrika’dan Rusya’ya onlarca farklı ülke ve özerk bölgeden 3000’den fazla öğrenci ile irtibat kurmuştur. Derneğin merkezi Ankara’da olup İstanbul, Konya, Kayseri, İzmir, Bursa, Gaziantep, Eskişehir ve Samsun’da da gönüllü temsilciliklerle yabancı öğrenci çalışması yürütülmektedir.

IYFO olarak çok sayıda öğrenciye burs veya ihtiyaçlarına göre (yol parası, ev eşyası, erzak vs.) desteği sağlanmıştır. Öğrencilerin resmi işlemler ile ilgili problemlerinde de onlara rehberlik edilmektedir.

Facebook Twitter Google + Yazdır 22/01/2016 4449 Okuma
Son Eklenen Haberler
11. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı(MGKİT) İstanbul’da gerçekleştirilecek.
2016 Sudan Yaz Dönemi Erkek Arapça Dil Kursu
Filipinler ve Moro Meselesi
Heyetimizin Fas Ziyareti
Siyaset ve Düşünce Akademisi Başladı
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medyada bizi takip edin
E-BÜLTEN
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olunuz
LİNKLER
Foto Galeri
Hakkımızda
Video Galeri
Bize Ulaşın
: Ziyabey Cad. 1416. Sokak No:22/1 Balgat - Çankaya / ANKARA
: +90 312 220 20 27
: +90 312 220 20 25
: info@iyfo.org.tr
IYFO | INTERNATIONAL YOUTH FORUM | ULUSLARARASI GENÇLİK FORUMU Resmi web sayfasıdır. iyfo.org.tr © 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Ajans